Самі затребувані фахівці у фармацевтичній галузі: кому і скільки платять

Самі затребувані фахівці у фармацевтичній галузі: кому і скільки платять
30.08.2013

Рекрутингова компанія "Анкор" підготувала огляд ринку праці у фармацевтичній галузі.

Згідно з оцінками фахівців компанії, на поточний момент український фармацевтичний ринок продовжує динамічно розвиватися. Розуміючи свою затребуваність, більшість працюючих кандидатів готові розглядати вакансії від інших роботодавців, і у багатьох вже є пропозиції на руках. Тому можна стверджувати, що в даній ситуації умови диктують скоріше ті, хто шукає роботу, а не ті, хто її пропонує.

Вместе с тем, несмотря на острый дефицит кадров, компании по-прежнему предъявляют высокие требования к кандидатам. Они готовы рассматривать соискателей преимущественно с профильным медицинским образованием и опытом работы в фармацевтических компаниях.

Можна відзначити, що загальна кількість вакансій зросла приблизно на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

Найбільш затребувані спеціальності у фармацевтичній галузі в 2013 році: 

· Медичні представники 

· Менеджери по роботі з ключовими клієнтами 

· Регіональні менеджери 

· Медсестри 

· Лікарі вузьких спеціальностей 

· Фахівці в області фармвиробництва 

· Маркетологи / фахівці з реклами 

· Market access менеджери 

· Менеджери з фармакоекономіки 

· Реєстратори 

 

Левову частку затребуваних фахівців як і раніше становлять медичні представники. Їх основне завдання - грамотно продавати продукт компанії, приносячи прибуток у реальному грошовому вираженні. Такі позиції відкриті практично у кожній фармацевтичної компанії, будь то виробництво або дистриб'юція. "Медпреди" потрібні у великій кількості, але через відсутність відповідних програм навчання у вузах хороших фахівців на ринку дуже мало, що вводить їх у розряд дефіцитних спеціальностей. 

 

Очікування кандидатів

Якщо говорити про структуру мотивації, то, при виборі нового місця роботи, шукачі звертають увагу на наступні фактори: заробітна плата та соціальний пакет, популярність бренду, а також продукт і спосіб його просування.

Що стосується очікувань по кар'єрному росту, то переважна більшість кандидатів очікують просування протягом одного-двох років, однак не всі роботодавці готові пропонувати такі умови. 

 

Самі затребувані фахівці у фармацевтичній галузі: кому і скільки платять

 

Медичні представники

Найчастіше роботу шукають медичні представники. Основний мотивуючий фактор для таких фахівців з досвідом роботи 2-4 року - більш високий рівень позиції: старший медичний представник, КАМ або регіональний менеджер.

Фахівців без досвіду роботи, але з вищою медичною або фармацевтичною освітою посаду медичного представника приваблює можливістю підвищити рівень доходу і отримати досвід роботи в фармацевтичним бізнесі. Багато хто розглядає посаду медичного представника як старт своєї кар'єри.

Найрідше роботу шукають менеджери середньої та вищої ланки. Ринок не рясніє достатком пропозицій на такі позиції. І багато керівників воліють розвиватися у своїй компанії. 

Найвищі конкурси - на вакансії медичних представників без наявності у кандидата аналогічного досвіду роботи. 

За останній рік зросла потреба фармацевтичних компаній в співробітниках медичних відділів: медичні радники, фахівці з реєстрації, сертифікації та фармаконадзору.

Рівень заробітної плати медичних представників незначно виріс (5-10%) в 2013 році порівняно з 2012 роком. Спостерігається тенденція вирівнювання ставок у столиці та регіонах. Досвідчений медичний представник в Києві і, наприклад, в Дніпропетровську може заробляти 8-9 тисяч грн. Починає, може розраховувати на ставку в 6-8 тисяч грн.

Бонусні системи мотивації різні: командні та індивідуальні, причому останні - більш ефективні. Соціальний пакет часто включає медичне страхування, службовий автомобіль, ноутбук, мобільний зв'язок і пр.

 

Лікарі

Що стосується медичних працівників, то в 2013 році кардинальної зміни окладної частини заробітної плати не відбувалося. 

У приватному секторі охорони здоров'я, який пропонує більш вигідні умови для лікарів, середні заробітні плати підвищилися в середньому на 10%. Якщо говорити про найбільш високооплачуваних позиціях, то більш привабливі умови приватні медичні установи пропонують лікарям за спеціалізаціями хірургічного профілю, гінекології, ендокринології, урології, онкології, стоматології. У середньому окладная частина таких фахівців складає від 10 до 13 тисяч грн по регіонах в залежності від спеціалізації і профілю займаної посади. По Києву цей показник вищий приблизно на 20%. 

Максимальний попит на докторів в приватних медустановах спостерігається в Києві, Дніпропетровську, Донецьку та Одесі. Найбільш затребувані терапевти, гастроентерологи, невропатологи, гінекологи, лікарі ультразвукової діагностики.

Основні принципи відбору медичного персоналу в більшості приватних медустанов: наявність дипломів і діючих сертифікатів, вчених ступенів та вищих медичних категорій, досвід роботи або стажувань на Заході, володіння іноземними мовами. Деякі вимагають від шукачів досвіду роботи більше 3 років саме у приватних медичних установах.

На ринку приватних медичних послуг з зрозумілих причин активно практикується переманювання лікарів з одного медустанови в інше. Всі клініки претендують на хороших фахівців, адже найчастіше в пацієнти йдуть до клініки "на певного лікаря", а їх коло обмежене. Особливо це стосується стоматологів.

За рівнем заробітної плати медична галузь в Україні знаходиться на передостанньому місці серед усіх галузей народного господарства. У Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській області та в Києві зарплата фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги зросла в середньому на 50%. Медичним і фармацевтичним працівникам була встановлена ​​надбавка за вислугу років. На 30-60% підвищено рівень зарплат працівникам спеціалізованих протитуберкульозних установ.

У пошуках більш високого рівня заробітних плат наші лікарі виїжджають на роботу за кордон. Щорічно державна охорона здоров'я недолічується шести тисяч лікарів, які змінюють професію або виїжджають шукати роботу за кордоном, щоб поліпшити своє матеріальне становище.

Все частіше на заробітки українці виїжджають до Росії та Білорусі. Ці країни привабливі для українських лікарів відсутністю мовного бар'єру і сприятливими умовами праці.

Так, наприклад, в Росії лікарям можуть пропонувати не тільки більш високу в порівнянні з Україною зарплату, а й службове житло. Всупереч всім міфам про те, що дипломи країн СНД в Америці не котируються, американське законодавство визнає всі дипломи країн, що входять до Всесвітньої організації охорони здоров'я. Необхідно тільки знати англійську мову та пройти тестування, щоб підтвердити кваліфікацію лікаря.

 

Джерело: http://delo.ua