До 2019 року обсяг продажів фармкомпаній впаде на 65 млрд дол. через патентний обвал

До 2019 року обсяг продажів фармкомпаній впаде на 65 млрд дол. через патентний обвал
12.12.2014

За даними дослідницько-аналітичної компанії GlobalData, до 2019 обсяг продажів фармгалузі скоротиться на 65 млрд дол. На тлі закінчення термінів дії патентів на ряд ключових препаратів, говориться в прес-релізі.

Найбільшою мірою патентний обвал торкнеться японської фармкомпанії Otsuka, американської Eli Lilly і шведсько-британської AstraZeneca. Значна частина втрат припаде на лікарські препарати для лікування захворювань ЦНС.

Как отметил аналитик GlobalData Адам Дион, у Eli Lilly и AstraZeneca падение прибылей в секторе ЦНС наблюдается с 2010 г., и AstraZeneca  быстро теряет рыночную долю в течение последних трех лет.  

За його словами, обсяг продажів AstraZeneca в сегменті ЦНС став танути після втрати патентного захисту на препарат для лікування біполярного розладу Seroquel (quetiapine fumarate), в результаті чого на ринку з'явилися аналоги від Teva і Sandoz. За даними GlobalData ринкова частка компанії в цьому сегменті впала з 9% в 2010 р до 3% в 2013 р.

Показник ринкової частки Eli Lilly знизився з 14,3% в 2010 р до 11,2% в 2013 р на тлі скорочення обсягу продажів препарату для лікування шизофренії та біполярного розладу Zyprexa (olanzapine) з більш ніж 5 млрд дол. До 1, 2 млрд дол. за досліджуваний період. Препарат втратив патентний захист в США в 2011 р.

Аналітики відзначають, що лідером продажів в сегменті ЦНС був антипсихотичний препарат Abilify (aripiprazole) компанії Otsuka, який вона продає спільно з Bristol-Myers Squibb. Обсяг продажів препарату в 2013 р склав 9,5 млрд дол.

Як пояснив Адам Діон, японська компанія вигравала за рахунок більш високих продажів препарату на всіх ключових ринках в 2013 р за рахунок рамбурсування і розширення показань. Однак, прогнозує експерт, на тлі втрати патентного захисту в США в 2015 р обсяг продажів Abilify до 2019 звалиться на 6,2 млрд дол. І компанія стане найбільшою «жертвою» нинішнього патентного обвалу.

 

Джерело: www.pharmvestnik.ru

Назад Вперед
Наверх