УОЛЛ-СТРIТ ЧУЄ ГОЛОСИ ПАЦІЄНТІВ, АБО ЯК СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДОПОМАГАЮТЬ БУДУВАТИ СВІТОВИЙ БІЗНЕС З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА РЕАЛЬНІ ПОТРЕБИ ФАРМРИНКУ

УОЛЛ-СТРIТ ЧУЄ ГОЛОСИ ПАЦІЄНТІВ, АБО ЯК СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДОПОМАГАЮТЬ БУДУВАТИ СВІТОВИЙ БІЗНЕС З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА РЕАЛЬНІ ПОТРЕБИ ФАРМРИНКУ
13.10.2014

Користувачі Інтернету не припиняють обговорювати свої захворювання в соціальних мережах, тому Уолл-Стріт вирішив послухати, що ж їх реально турбує і цікавить.

На сьогоднішній день існує багато компаній, які займаються моніторингом обговорень людей в Facebook, Twitter і на форумах, щоб потім продавати повноцінні звіти з інформацією про потреби пацієнтів виробникам препаратів, страховим компаніям, клінікам і тим, хто намагається зрозуміти, як люди ставляться до свого здоров'я в реальному світі.

Одна компанія почала використовувати ці дані за межами фармацевтичної індустрії та продала інформацію фінансовим корпораціям з метою допомогти їм збільшити ефективність подальших вкладень капіталу. Такий «хорової» голос пацієнтів компанії Treato, штаб-квартира якої знаходиться в Тель-Авів, пропонує інвестиційним фондам щотижневі або щомісячні звіти з аналізом онлайн-дискусій пацієнтів про побічні ефекти того чи іншого препарату, а також показує загальні патерни в застосуванні ЛЗ.

«Якщо існують докази того, що ви можете приймати більш ефективні інвестиційне рішення, використовуючи цю інформацію, інвестори будуть стікатися до цього», - сказав менеджер портфеля проектів Esquared Asset Management Ліс Фунтлейдер (Les Funtleyder). Фунтлейдер не є клієнтів Treato і він досить насторожено відноситься до використання такого роду інформації для прийняття інвестиційних рішень.

Saama Technologies і Signals Intelligence Group, які також формують подібні звіти, застосовують навички «підслуховування в соціальних мережах» для потреб сфери охорони здоров'я. Компанія Treato є однією з небагатьох, хто використовує ці алгоритми для роботи з інвестиційними гравцями ринку, як повідомляє віце-президент з питань департаменту збору даних консалтингової компанії Decision Resources Group Брігхем Хайд (Brigham Hyde).

«Всі знають про те, що, коли ви викладаєте інформацію в Інтернет, вона знаходиться в зоні відкритого доступу, але багато людей думають:« ніхто не звертає на мене уваги, тому я не Бейонсе », - каже засновник некомерційної організації Patient Privacy Rights Дебора пив (Deborah Peel). - Вони поки не розуміють, що це бізнес дійсно крупного масштабу для світу цифрових технологій ».

Коли у американського письменника Еда Сікова (Ed Sikov) діагностували хворобу Паркінсона, він приєднався до дискусійному майданчику PatientsLikeMe, де люди можуть відслідковувати стан здоров'я і ділитися досвідом. Зараз ця група нарахує 250000 членів. PatientsLikeMe продає дані, які вона збирає, фармацевтичним виробникам зі списку на їх сайті, в тому числі Abbott Laboratories і Bristol-Myers Squibb, що робить компанію конкурентом Treato. Засновник Бен Хейвуд (Ben Heywood) не виключає можливості, що компанія буде продавати інформацію інвесторам в сфері охорони здоров'я в найближчому майбутньому.

Ед Сіков заявив, що його не влаштовує той факт, що інвестори роблять ставки і заробляють на цьому гроші, але не доводять до відома тих людей, які стають об'єктами моніторингу. Навіть якщо імена пацієнтів не розголошуються, «це здається трохи нав'язливим», вважає від. У той же час, Сіков сказав, що не проти, якщо його дані передаватимуть фармацевтичним компаніям. Політика конфіденційності PatientsLikeMe каже, що компанія може обмінюватися інформацією про пацієнтів з третіми особами, хоча імена, адреси електронної пошти та дата народження точно розголошуватися не будуть.

Керівник досліджень в області науки про життя ізраїльського фонду Adamas Healthcare Офір Леві (Ofir Levi) сказав, що використовує дані Treato для підтримки інвестиційних ідей.

Леві звернувся за допомогою до Treato, щоб з'ясувати, чи застосовують пацієнти, у яких діагностували рак простати, препарат Xtandi до використання курсу хіміотерапії. Лікарський засіб компанії Medivation недавно схвалили американські регулятори для тих пацієнтів, які вже проходили курс хіміотерапії. Леві підозрював, що лікарі можуть рекомендувати застосування препарату Xtandi не з його прямим призначенням.

«Аналізуючи обговорення в Інтернеті, ми з'ясували, що і пацієнти, які не проходили ще хіміотерапію, приймали цей препарат», - сказав Леві.

Леві робив ставку на високі продажі препарату в першому кварталі цього року. Звичайно ж 8 травня Medivation надав звіт з кращими фінансовими показниками за обсягом продажів препарату Xtandi, ніж передбачалося раніше. Потім компанія збільшила прогнози на рік вперед. Акції Medivation виросли на 8% після того як компанія представила громадськості фінансові результати. Леві також говорить, що в той час, як дані Treato не повинні використовуватися для прийняття інвестиційних рішень, вони дуже допомогли, підтвердивши здогади інвесторів, наприклад, щодо того ж препарату Xtandi.

Програма Treato включає огляди «десятків з тисяч» пацієнтів на форумах і неофіційних обговореннях щодня, як повідомляє головний виконавчий директор компанії Ідо Хадарі (Ido Hadari). Інформація узагальнюється і аналізується, а потім відправляється клієнтам. Звичайно, там не знайти детальної інформації про самих пацієнтів. І такі дані фармкомпаніям точно не потрібні - вони займаються пошуків трендів щодо того, як використовують ЛЗ в терапії, а також які проблеми виникають в процесі його застосування в рамках призначеної терапії.

«Вперше інвестори не повинні слухати фінансового директора», щоб дізнатися наскільки ефективним є препарат, заявив Хадарі одного разу журналістам в інтерв'ю.

Це не вперше, коли Уолл-стріт намагається отримати інформацію про дослідження і зрозуміти їх застосування в індустрії. З початку 2000-х років такі впливові мережеві компанії, як Gerson Lehrman Group і MEDACorp., Які належать інвестиційному банку Leerink Partners LLC, набирають обертів, надавши можливість інвесторам знаходиться в постійному контакті з професіоналами сфери охорони здоров'я, в тому числі лікарями і дослідниками. Звіти моніторингу розмов пацієнтів, які надає Treato, варіюють - від загальних до точкових.

«Недавно я перестав використовувати singular, оскільки у мене був важкий напад депресії», - пише пацієнт на Medication.com. Це була «ниточка», яку знайшов Treato, незважаючи на те, що пацієнт написав препарат Singulair американської компанії Merck & Co. з орфографічною помилкою. Серед більш 4000 дискусій з приводу препарату від холестерину Lipitor компанії Pfizer було повідомлення на Bodybuilding.com про зміст холестерину в протеїнових коктейлях, а також про те, що вони є безпечними для тих, хто приймає препарат Lipitor. Представники Pfizer і Merck відмовилися коментувати розмови на Treato відносно їхнього препаратів.

За словами керівника сектора охорони здоров'я Allianz Global Investors Джона Шроера (John Schroer), об'єднання таких даних для подальшого аналізу тенденцій є досить інтригуючою ідеєю. Але Allianz продовжує «слухати», використовуючи старі моделі, додав він.

Інша компанія - Saama Technologies, яка також займається збором подібних даних, тобто таких собі «голосів пацієнтів», надає інформацію для фармацевтичного ринку, в тому числі для лікарень. За словами віце-президента відділу науки про життя та охорони здоров'я каліфорнійської компанія Campbell Скотта Кларка (Scott Clark), компанія поки не пропонувала інформацію фінансовому сектору.

«Ці дані ще не показали, що такі поодинокі сигнали приводять до змін з ефективними наслідками», - сказав Хайд. Як приклад він навів обговорення пацієнтів про побічні ефек, які можуть вплинути на вартість акцій виробника препаратів, а також викликати обмеження з боку FDA з приводу використання ЛЗ в подальшому.

Основним і стратегічним напрямком Treato залишається світова фармацевтична індустрія. Хадарі розповів, що вже 9 ​​великих фармацевтичних компаній підписалися на цю ініціативу. Він відмовився називати їхні імена, тому що компанії підписали угоду про конфіденційність. Treato досі працює над складанням цін на ряд послуг, які надає компанія, сказав Хадарі.

Одна фармацевтична компанія, яка почала використовувати звіти Treato в січні, прагне зрозуміти проблеми пацієнтів. Компанія аналізує, яким виглядає шлях пацієнта від діагностування захворювання до початку застосування терапії та її подальших результатів, сказав директор відділу аналітики. Компанія предпочитается не називати імен. Також за допомогою Treato в компанііхотят відстежити, що стає причиною зміни одного препарату на інший в рамках терапії захворювання.

Фунтлейдер вважає, що інвестори будуть виходити за рамки «традиційних моделей», які вони раніше «використовували на Уолл-Стріт».

 

Джерело: pharma.net.ua