ОБСЯГ ПРОДАЖУ ОРФАННИХ ЛIКАРСЬКИХ ЗАСОБIВ СТАНОВИТИМЕ 176 МЛРД ДОЛ. ДО 2020 РОКУ

ОБСЯГ ПРОДАЖУ ОРФАННИХ ЛIКАРСЬКИХ ЗАСОБIВ СТАНОВИТИМЕ 176 МЛРД ДОЛ. ДО 2020 РОКУ
04.11.2014

Дослідники Evaluate припускають, що Bristol-Myers Squibb може стати лідером ринку з онкопрепаратів Opdivo до 2020 р.

За даними нового маркетингового дослідження Evaluate, вже до 2020 р продажі в сегменті сирітських препаратів складуть 19% від загального обсягу ринку рецептурних препаратів в США, Японії та Європі, без урахування дженериків. Дослідники підкреслили, що щорічні продажі можуть скласти 176 млрд дол. До кінця цього десятиліття. 

Щорічні темпи росту в сегменті Орфа препаратів можуть скласти 11% до 2020 р без урахування дженерикових версій ЛЗ. У новому дослідженні експерти пояснюють більш детально механізми ціноутворення на Орфа ЛЗ і чим це обумовлено, пише pharmaphorum. 

У 2014 р середня вартість сирітського препарату на одного пацієнта склала 137,7 дол. порівняно з 20,8 дол. на звичайнi ЛЗ.

«Орфанні препарати більше не є нішевим сегментом ринку, - сказав глава департаменту досліджень Evaluate Ентоні Райсайд (Anthony Raeside). - Хоча пацієнтів з рідкісними захворювання набагато менше, стаціонарне обслуговування вимагає багато витрат, і страховики будуть дуже уважно вивчати нові інструменти, щоб блокувати ріст витрат, оскільки з кожним роком на ринок виводять все більше Орфа препаратів ». 

Фінансові ініціативи допомогли значно збільшити ринок. До прийняття в США Закону про Орфа препаратах (Orphan Drug Act) в 1983 р було схвалено 38 сирітських препаратів. Сьогодні це цифра значно збільшилася - з 486 заявок затвердили 373 ЛС в цьому сегменті. 

Успіх закону в США призвів до того, що його успішно схвалили в Японії в 1993 р і в ЄС в 2000 р Основними перевагами таких ЛЗ є ринкова ексклюзивність протягом семи років в США, 10 років - в ЄС, в тому числі скорочення вартості R & D в США за рахунок кредитування та видачі грантів на всіх фазах клінічних випробувань.

Відсутність альтернативних форм лікування рідкісних захворювань забезпечило Орфа препаратам ряд переваг в рамках процедури схвалення ЛЗ регуляторами ринку, так як часто такі лікарські засоби отримують статут агентів з пріоритетним розглядом. Сьогодні унікальність такої терапії дозволяє диктувати ціни на цьому ринку - їх вартість в шість разів вище цін на популярні фармацевтичні препарати. 

У звіті також наголошується, що рекордні 260 заявок американський регулятор FDA затвердив в 2013 г. Серед них найбільш багатообіцяючим препаратом став Imbruvica для лікування лейкемії компанії Pharmacyclics.

Також популярним став препарат VX-809 для лікування кістозного фіброзу компанії Vertex, який використовують в комбінації з Kalydeco, на основі даних про чистий прибуток з прогнозованими продажами в 4 млрд дол. До 2020 р 

Дослідники ринку також припускають, що Bristol-Myers Squibb може обігнати Novartis і стати лідером за рахунок збільшення обсягу продажів імунотерапії для лікування онкозахворювань Opdivo До 2020 р 

 

джерело:pharma.net.ua