Опубліковано закон про скасування перереєстраціі лікарських засобів

Опубліковано закон про скасування перереєстраціі лікарських засобів

05.11.2014

Учора, 4 листопада 2014 року, офіційно опублікований Закон № 1707-VII "Про внесення змін до закону України" Про лікарські засоби "щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на митну територію України лікарських засобів".

Документ опублікований в газеті "Голос України", повідомляє РБК-Україна. 

Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування. 

Закон забезпечує безперервний доступ пацієнтів до препаратів, зокрема, не допускає переривання схем лікування, раціонального використання медикаментів, закуплених у рамках державних програм за кошти держбюджету, і своєчасного здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться на територію України.

В законі прописано, що після закінчення терміну, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації термін застосування в Україні цього препарату не обмежується. Також лікарські засоби, випущені в обіг під час терміну, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником і зазначеного на упаковці. 

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за скасування перереєстрації лікарських засобів в цілому 20 жовтня 2014 За це рішення проголосували 230 народних депутатів з 249, зареєстрованих в сесійній залі під час засідання Верховної Ради. Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 3 листопада.

 

Джерело: pharma.net.ua