ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАКОНОПРОЕКТ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ПРО ОСНОВИ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАКОНОПРОЕКТ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ПРО ОСНОВИ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

08.10.2014

Вчора, 7 жовтня, Верховна Рада України в першому читанні прийняла антикорупційну стратегію на 2014-2017 роки. 

За законопроект про засади антикорупційної політики в Україні на 2014-2017 роки (№5085) проголосувало 256 народних депутатів з 273 зареєстрованих в залі засідань. Крім того, нардепи підтримали рішення про те, щоб проголосувати цей законопроект в цілому на засіданні 14 жовтня.

Одне із завдань Антикорупційної стратегії - створити в Україні систему прийняття рішень з антикорупційної політики на основі результатів аналізу достовірних даних про корупцію та факторів, які до неї приводять.

Документом передбачається створити спеціальний уповноважений орган з протидії корупції, який буде відповідальним за заходи з формування та реалізації антикорупційної політики, передає Інтерфакс-Україна.

Також законопроектом передбачається створення прозорих основ фінансування проведення виборів, діяльності політичних партій, усунення корупційних ризиків у діяльності виборних органів, посилення громадського контролю над їх діяльністю.

Згідно з висновками Венеціанської комісії, мають бути внесені зміни до виборчого законодавства, згідно з якими буде уніфіковано регулювання фінансування виборчих кампаній, визначено вимоги по прозорому поточному фінансуванню партій.

Стратегія передбачає законодавче закріплення правових основ лобіювання "як легального демократичного шляху взаємодії громадянського суспільства і правової держави, визначення легальних форм і способів лобіювання".

Стратегія передбачає необхідність реформування системи оплати праці публічних службовців, підвищивши рівень посадових окладів (з урахуванням рівня оплати праці на аналогічних посадах у приватному секторі), скасувавши або значно обмеживши премії.

Необхідно також буде підготувати і внести зміни до законів про державну службу та про службу в органах місцевого самоврядування.

"Синхронно з реформуванням системи державної служби має відбуватися і врегулювання проблеми конфлікту інтересів, прозорості доходів та видатків публічних службовців", - йдеться в документі.

У документі також зазначено, що має бути прийнятий закон про захист осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення (викривачі), а також закон про проведення перевірок публічних службовців на порядність.

В законопроекті зазначається, що реформування законодавства у сфері державних закупівель з метою усунення корупційних ризиків і впровадження прозорої схеми проведення держзакупівель буде продовжено.

У розділі про запобігання корупції в судовій системі та органах кримінальної юстиції зазначено, що необхідно внести зміни до Конституції України та законодавчі акти, спрямовані на реформування судоустрою та статусу суддів і прокуратури на основі європейських стандартів.

Згідно стратегії, такі зміни передбачають обмеження обсягу суддівського імунітету, визначення особливостей проведення перевірки кандидатів на посаду судді, оприлюднення та моніторинг достовірності декларацій про доходи суддів, а також обмеження повноважень прокуратури сферою кримінальної юстиції.

Також повинна бути створена місцева міліція (поліція). 

Згідно антикорупційної стратегії, її мета - "усунення корупційних передумов ведення бізнесу, формування бізнес-клімату, сприятливого для відмови від корупційної практики, і нетолерантного ставлення бізнесу до корупції".

В законопроекті зазначається, що зміни до Кримінального кодексу мають унеможливити звільнення осіб, які вчинили корупційні злочини, від відповідальності і покарання, зокрема, з передачею їх на поруки.

 

Джерело: pharma.net.ua