Фактор росту

 Фактор росту
01.12.2014

Аналітики FirstWord Pharma склали рейтинг TOP 50 препаратів з найбільшим приростом обсягів продажів за останні 4 квартали.

З урахуванням обсягу продажів за останні 4 квартали (IV квартал 2013-III квартал 2014) показник абсолютного приросту продажів TOP50 препаратів склав 31 млрд дол. З них більше 8 млрд дол. (27%) припало на препарат для лікування гепатиту C Sovaldi компанії Gilead Sciences.

Показник Sovaldi заслуговує особливої уваги і з тієї точки зору, що препарат доступний протягом трьох з чотирьох аналізованих кварталів. Завдяки продажам Sovaldi обсяг продажів Gilead Sciences за аналізований період подвоївся і перевищив 20 млрд дол.

«Віце-чемпіоном» за абсолютним показником приросту продажів є препарат для лікування розсіяного склерозу Tecfidera компанії Biogen Idec (1,9 млрд дол.).

На третьому місці з майже аналогічним показником розташувався колись незмінний лідер рейтингу препарат Humira компанії AbbVie. Високий рівень залежності від Humira, а також наближається закінчення терміну патентного захисту на препарат стали однією з основних причиною настільки наполегливих спроб з боку AbbVie придбати британську компанію Shire. Інший основною причиною була можливість перенесення податкового резидентства до Великобританії з метою полегшення податкового тягаря.

авершують рейтинг TOP 5 препаратів за показником абсолютного приросту продажів антикоагулянт Xarelto (Johnson & Johnson / Bayer) і офтальмологічне засіб Eylea (Regeneron / Bayer). На частку першої п'ятірки доводиться 15млрд дол.

За межами п'ятірки залишилися препарати для лікування HER-2 позитивного раку молочної залози Perjeta і Kadcyla, перший з яких увійшов в TOP15 препаратів за абсолютним приростом продажів. Частка TOP15 препаратів в TOP50 - більше 21 млрд дол.

 

Джерело: pharmvestnik.ru