ЄВРОПЕЙСЬКЕ ФАРМ СПІВТОВАРИСТВО І ESM ОБ'ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ЗАДЛЯ БОРОТЬБИ З КОНТРАФАКТНИМИ ЛЗ

ЄВРОПЕЙСЬКЕ ФАРМ СПІВТОВАРИСТВО І ESM ОБ'ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ЗАДЛЯ БОРОТЬБИ З КОНТРАФАКТНИМИ ЛЗ

11.12.2014

Європейська федерація фармацевтичних виробників і асоціацій (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, EFPIA) і Європейська асоціація непатентованих лікарських засобів (European Generic medicines Association, EGA) повідомили, що EGA стане учасником «Європейської моделі ключових партнерів» (European Stakeholders Model, ESM) , для того, щоб об'єднати зусилля в боротьбі з контрафактними препаратами.

Контрафактна продукція є загрозою для життя людини і підриває довіру до постачальників препаратів. Останні результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показали, що близько 1% лікарських засобів, які продаються в розвинених країнах, є фальсифікованими. В Африці, Азії та Латинській Америці цей показник набагато вищий - 30%, пише FirstWordPharma.

ESM розробила Директиву №2011 / 62 / EU, метою якої є запобігання потрапляння фальсифікованих лікарських засобів в легальну мережу поставок препаратів, разом з іншими зацікавленими учасниками цього процесу: EFPIA, GIRP (Європейська асоціація фармацевтичних дистриб'юторів з повним асортиментом), EAEPC (Європейська асоціація еврофармацевтіческіх компаній), а також PGEU (Фармацевтична група Європейського Союзу). Приєднання EGA до Європейської моделі сприятиме подальшому зміцненню позицій ESM в цьому напрямку.

ESM пропонує економічно ефективні технологічні рішення з використанням 2D штрих-кодування для перевірки справжності лікарських засобів. Європейські регулятори сподіваються, що саме ця система дозволить позбутися контрабандних та контрафактних препаратів.

 

Джерело: pharma.net.ua