Верховна рада скасувала в першому читанні ліцензування імпорту активних форм інгредієнтів

 Верховна рада скасувала в першому читанні ліцензування імпорту активних форм інгредієнтів

06.01.2015

Депутати Верховної Ради переважною більшістю прийняли за основу в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів.

Відповідний законопроект №1498 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)" зареєстрували в середу, 24 грудня депутати Гліб Загорій (фракція "Блок Петра Порошенка"), Тетяна Бахтєєва ("Опозиційний блок") та Ігор Алексєєв ("Народний фронт").

Про необхідність скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів заявляла Державна служба з лікарських засобів та Міністерство охорони здоров'я.

Один з авторів законопроекту, народний депутат Гліб Загорій, представляючи законодавчу ініціативу з трибуни парламенту, зазначив, що Україна "стала єдиною країною у світі, де законодавчо встановлені вимоги ліцензування імпорту фармацевтичних субстанцій".

При цьому нардеп пояснив: "Жодне вітчизняне підприємство не зможе отримати ліцензію на імпорт фармацевтичних субстанцій, тому що у виробників фармацевтичних субстанцій апріорі не існує документів, потрібних для отримання ліцензій. Тому вітчизняні підприємства не зможуть ввезти в Україну субстанції, необхідні для виробництва". Загорій підкреслив, що якщо парламент не виправить "допущену раніше помилку" і не скасує відповідну вимогу, то з 1 січня 2015 року понад 100 компаній фармацевтичної галузі України можуть припинити роботу.

За законопроект проголосували 304 депутати. По фракціях: Блок Петра Порошенка - 111, Народний фронт - 79, Опозиційний блок - 18, Самопоміч - 18, Радикальна партія - 17, Воля народу - 8, Батьківщина - 16, Економічний розвиток - 9, позафракційні - 19.

 

Джерело: pharma.net.ua