Близько 715 грн на рік на ліки витратить кожен українець у 2013 - прогноз аналітиків Фарм-РОСТ після VIII конференції «Фармринок України. ПереФАРМАтування-2013 »

Близько 715 грн на рік на ліки витратить кожен українець у 2013 - прогноз аналітиків Фарм-РОСТ після VIII конференції «Фармринок України. ПереФАРМАтування-2013 »12.02.2013

7-8 лютого 2013 відбулася VIII щорічна аналітична конференція «Фармринок України. ПереФАРМАтування-2013 ». На конференції були представлені матеріали за підсумками діяльності українського фармринку в світлі законодавчих нововведень, прогнози і перспективи діяльності на найближчі роки. У роботі конференції взяв участь топ-менеджмент зарубіжних і українських фармвиробників, дистриб'юторів, аптечних мереж, аналітики фармринку, юристи, інвестори, представники українських регуляторних органів. Представники компанії «Фарм-РОСТ» також відвідали конференцію.

Конференція складалася з 6-ти файлів, які висвітлили всі аспекти роботи фармринку. Серед питань розглянутих на конференції найбільш актуальні були присвячені перспективам розвитку ринку та окремих його складових у 2013 та підсумки за 2012 рік, ефективні методи просування продукції, нововведення і зміни в законодавстві, регуляторні питання фармринку.

Іван Натальченко, керівник «Аптечного проекту» компанії «Фарм-РОСТ» зазначив: «Велика увага приділялася питанню динамічного зростання аптечних продажів. За оцінкою нашої компанії середня покупка лікарських засобів (ЛЗ) в Україні в 2012 році склав 600 грн / чол / рік. При прогнозованому зростанні середньої зарплати на +14% у 2013 році ми очікуємо, що середня покупка ЛЗ складе не менше 715 грн / чол / рік. При цьому, зростання середньої покупки буде викликаний як інфляцією, так і подорожчанням імпортних ліків».

Акцент був зроблений також і на роль інтернет технологій у роботі, як з аптеками, так і з лікарями, які все більш впевнено займають своє місце серед інструментів промоції.

Чимало уваги приділено актуальній нині темі ліцензування імпорту, яка активно обговорюється як гравцями фармринку так і споживачами. «Ліцензування імпорту лікарських засобів це, можливо, необхідна міра. Але дані нововведення повинні готуватися завчасно, так як вимагають тривалого періоду часу для підготовки до прийняття закону і до нових умов ліцензування» - зазначив Ігор Вовкодав, керівник компанії «Фарм-РОСТ».

Конференція закінчилася загальної дискусією. Учасники поділилися власним баченням обговорюваних проблем, а експерти підвели риску в прогнозах розвитку ринку.